• Stretching
 • Why chiropractic works
 • Wellness strategies
 • Sleeping for health​ 
 •  Nagging neck pain
 • Fighting migraines
 • Dealing with fatigue
 • Benefits of massage

Kuru hacamat, vücutta değişim sağlar; hasta bölgelere konumunu belirledikten sonra vakumlu kupa koymak ve kan toplamak ve böylece vücut basıncını değiştirmek için 10 dakika bırakılması gerekir. Bu işlemde kan alma yoktur. Ağrıların kaybolduğu görülür. Kuru hacamatı kupayı sürerek uygulama şekli de vardır ve bu yöntem kan dolaşımını uyarıcıdır ve kanı toplar. Zeytinyağı veya nane yağı ile işlem yapılacak yüzey üzerinden bir masaj gibi dairesel hareketlerle kupa kaydırılır. İşlem,  vakum yapmak temelli ve yukarıdan aşağı çekerek yapılır. Bu da derinin birinci tabaka içindeki toksik maddelerin çekilmesi demektir. İşlem 15 dakika boyunca devam eder.

 


Hacamat Tedavisi

HIGHEST RATED

Yaş Hacamat

MOST DISCUSSED

Hacamat Nedir?

Hacamat tedavisi, sınırlı bazı işlemlerle birçok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılan eski bir yöntem. Kupa çekilen noktalara yüzeysel çiziklerden vakumlayarak kan çıkarıp, dolaşmayıp duran kirli kanı pratik bir yolla vücuttan uzaklaştırmaktır.
                       Son peygamber Mustafa (s.a.v) bu konuda şöyle demiştir: "Sizin tedavi olabileceğiniz en iyi yol hacamat yaptırmaktır.”  Çünkü İslam döneminde de uygulanan bu kolay tedavi, çok sağlıklı ve kendine özgü yararları bulunmaktadır.
                 

Hacamat Nedir

Kuru Hacamat

 1. Nagging neck pain
 2. Dealing with fatigue
 3. The miracle of the spine
 4. Sleeping for health

Zayıf kan akımı ve yavaş hareket ile karakterize alanlar, aslında kötü kan taşır, yani vücudun belirli üst bölgelerinde biriken çeşitli ilaç ve kimyasalların kullanılmasıyla oluşan kirlilikler yaşlanmış kırmızı kan hücreleri anlamını taşır. Cilt üzerinde küçük çizikler aracılığıyla yapılan ve çiziklerin üzerine tekrar kupa çekilerek yaklaşık iki dakika beklendiğinde bozulmuş kan, emici basınçdan dolayı bazen bloklar şeklinde, bazen de sızıntı şeklinde kupaya dolar ve böylece bu akım damarları kirli kandan arındırmak suretiyle temizler. Bu kan alımı kırmızı kan hücrelerinin üretimini aktive eder, kan daha sağlıklı hale gelir.